Thursday, March 7, 2013

IPTV 1-oji diena - MediaPortal TV serveris

Senokai bandau priversti savo teliką rodyti IPTV, kolega rekomendavo pabandyti pasikurti MediaPortal TV Serverį ir tada iš jo žiūrėti per to paties MediaPortal ar XBMC klientą, taigi nusprendžiau tam skirti ketvirtadienio vakarą, ir velniai griebtų koks nedraugiškas tas MediaPortal'as...


Taigi parsisiunčiau aš jį, bandau įdiegti, pasirenku TV Server (master) opciją, sako reikės duomenų bazės, kadangi jau turiu webserverį (ką patvirtina mano blog'as) kartu su MySQL serveriu, tai bandau panaudoti jį. Problema tik kad MediaPortal'as neleidžia jungtis nei prie localhost, nei prie 127.0.0.1 duombazės, o mano naudojamas Uniform Server pagal nutylėjimą neleidžia jungtis iš kitų host'ų, taigi pagooglinęs parsisiunčiu MySQL Workbench, pasijungiu savo MySQL serverį, pakeičiu root account'o Limit Connectivity to Hosts Matching į % kad leistų root vartotojui pasijungti iš bet kur ir... šūdo, MediaPortal'as vistiek nepasijungia nei nurodžius IP, nei host'o pavadinimą, taigi grįžtu į Google, nieko neradęs knisuosi Workbench ir Options File -> Networking -> General randu bind-adress reikšmę 127.0.0.1, išjungiu tą bind-adress ir pagaliau MediaPortal TV Serveris pasileidžia! Tik nelabai patinka kad jis mano db pasijungia root vartotoju, taigi sukuriu naują vartotoją mediaportal skirtą mptvbd bazei, klausimas dabar kaip pakeisti vartotoją MediaPortal'e, perknisau visus nustatymus - no luck - awesome :( pagalvojau kad jeigu sustabdžiau MySQL servisą, įjungus TV Serverio konfigūraciją turėtų paprašyti patikslinti prisijungimo duomenis, bet aišku su mano sėkme kitas pokštas, MySQL nesustoja :D ir aišku Uniform Config'as jokios klaidos nieko nerodo, teko pačiam susigaudyti kad MySQL išjungti neleidžia TVService, bet mano spėjimas pasitvirtino, išjungus MySQL TV Serveris parpašė patikslinti rekvizitus, priskyriau naują vartotoją, viskas lyg ir veikia.


Toliau reikia MediaPortal'ui sušerti IPTV kanalų playlist'ą, aišku intuityviai to padaryti nepavyksta, taigi Google to the rescue! Pasirodo playlist'as turi būti padėtas C:\ProgramData\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server\TuningParameters\dvbip kataloge, taigi įmečiau playlist'ą, tada ilgai Googlyje ieškojau kaip tą playlist'ą rasti serverio nustatymuose, tą radau TV Servers -> serverio pavadinimas/hostas -> DVB-IP MediaPortal IPTV, kur mane pasitiko eilinis nusivylimas: MediaPortal'as nepalaiko http stream'ų, o mano router'is būtent http ir naudoja. Router'yje sukasi Udpxy servisas kuris multicast streamus keičia į unicast ir sugeneruotas naujas adresas gaunasi http://[routerio adresas]:[udpxy portas]/udp/[streamo adresas]:[streamo portas], o vat praleisti raw udp paketų man atrodo Asus RT-N66U routeris su standartiniu firmware negali (priešingai negu mano ankščiau naudoti D-Link DIR-300 ir DIR-655 (tiesa DIR-655 labai nesėkmingas produktas, su juo multicast streamai praeidavo tik esant tam tikrom mėnulio fazėm)), kaip ir IGMP jame nėra, tačiau routerio flashinimu jau nebėr sveikatos užsiimti, kaip ir traukti seną routerį iš spintos pabandymui patingėjau, taigi bandžiau ieškoti sprendimo MediaPortal'ui, ir kažką panašaus radau http://forum.team-mediaportal.com/threads/dvb-ip-mediaportal-iptv-source-filter.96726/, kad galėčiau parsisiūsti reikiamus failus turėjau prisijungti forume, taigi prisiregistravau, aktyvavau account'ą per el. paštu gautą nuorodą, prisjungiau pirmame psulapyje, atsiverčiu forumą ir mane atjungia, bandau pasijungti forume, ir manęs nerpijungia, nerodydami jokio klaidos pranešimo, papraščiausiai grąžina atgal į login puslapį su užrašu "You must be logged-in to do that.". Well fuck you too pasakiau aš ir nuėjau miegoti.


Update: Sekančią dieną pabandžiau prisijungti iš darbo, ta pati problema, tai matyt kažkas blogai su mano šviežiai sukurti account'u, kolega Viktoras savo acc atsiuntė man reikiamus failiukus, taigi vakare bandysiu tęsti kovą su MediaPortal'u, jeigu nepavyks groti http streamų, keisiu routerio firmware į TomatoUSB, vistiek tą norėjau kadanors padaryti, o ten bandysiu IGMP matyt konfigūruoti, gal išsitrauksiu seną routerį patestuoti, gal susidėsiu DD-WRT kadangi tas tikrai žinau praleidžia milticastą be jokių Udpxy ir IGMP, trumpiau tariant to be continued.


Update 2: Naujausioje MediaPortal versijoje (šiuo metu 1.7.0) nebereikia jokių papildomų dll'ų, HTTP ir UDP veikia out of the box.

1 comment:

  1. IPTV 1-oji diena - MediaPortal TV serveris.
    Get Accessibility to countless IPTV networks with an IPTV subscription. IPTV subscription is the best cost IPTV service blog provider overseas. Get the best IPTV Subscription.

    ReplyDelete